Jeśli tylko potrzebujesz zabezpieczenia medycznego imprezy, którą organizujesz, niezależnie od jej charakteru i miejsca – zajmiemy się tym od początku do końca.
W swojej ofercie mamy:
- karetkę typu S (lekarz, dwóch ratowników medycznych / pielęgniarka),
- karetka typu P (dwóch ratowników medycznych / pielęgniarka),
- karetka 4×4 typu P (dwóch ratowników medycznych / pielęgniarka),
- quad wraz z przyczepą ratunkową do ewakuacji pacjenta z trudnego terenu (ratownik medyczny / ratownik kpp),
- motocykl (ratownik medyczny),
- pieszy patrol KPP (2x ratownik kpp),
- punkt medyczny – namiot (lekarz / ratownik medyczny / pielęgniarka / ratownik kpp).
Flota z bogato wyposażonymi (na stałe) ambulansami (Mercedes Sprinter, Volkswagen T5, Toyotę Land Cruiser, Quad i Motocykl BMW R1200 GS) oraz co najważniejsze wysokowykwalifikowanym zespołem lekarzy, ratowników i pielęgniarek.
Punkt pomocy medycznej, może być obsługiwany przez lekarza, ratownika medycznego, pielęgniarkę lub dwóch ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). Na jego wyposażeniu są łóżka polowe, sprzęt medyczny służący do ratowania życia jak na przykład defibrylator, środki opatrunkowe i podstawowe leki.
Potwierdzeniem naszych kompetencji w zakresie zabezpieczenia medycznego może być stała współpraca między innymi z Festiwalem Rowerowym organizowanym w Szklarskiej Porębie, czy też z Automobilem Karkonoskim. Kolejny rok z rzędu, nasza firma dbała o bezpieczeństwo uczestników, gości oraz widzów Rajdu Karkonoskiego. W skład Floty zabezpieczającej to międzynarodowe wydarzenie wchodziło: 6 karetek specjalistycznych z lekarzami na pokładzie oraz 2 karetki paramedyczne z ratownikami medycznymi.
Posiadając AED dla patroli pieszych możemy zapewnić oprócz zabezpieczenia w formie ambulansu, dodatkowo lub opcjonalnie zabezpieczenie w postaci ratownika medycznego, KPP czy pielęgniarki wyposażonych w torbę R1 i AED.
Informujemy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia przedstawionymi w piśmie z dnia 08.02.2017r. wymagania sprzętowe i osobowe wobec podmiotu realizującego zabezpieczenie medyczne imprezy masowej powinny być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej.
Udzielanie świadczeń zdrowotnych w trakcie imprezy masowej jest wykonywaniem działalności leczniczej. Jednostkami wykonującymi działalność leczniczą są jednostki wpisane do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Dolnośląskiego. Nasza firma od wielu lat jest wpisana do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą oraz spełnia wszystkie wymogi określone we wskazanym powyżej Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.
Zabezpieczenie medyczne – wymagania
Wymagania, jakie powinno spełniać zabezpieczenie medyczne, zależy od przewidywanej liczby uczestników imprezy.
- Imprezy do 5000 uczestników powinny mieć co najmniej jeden zespół wyjazdowy – karetka P – bez lekarza oraz jeden patrol ratowniczy.
- Przedsięwzięcia od 5001 do 25 000 uczestników powinny być zabezpieczone przez co najmniej jeden zespół wyjazdowy z lekarzem – karetka S – i jeden zespół bez lekarza – karetka P – oraz jeden patrol ratowniczy KPP na każde kolejne (powyżej 5000) rozpoczęte 10 000 uczestników.
- Imprezy z przewidywaną liczbą uczestników od 25 001 do 65 000 powinny mieć co najmniej jeden zespół wyjazdowy z lekarzem – karetka S – i dwa zespoły bez lekarza – karetka P – oraz jeden patrol ratowniczy KPP na każde kolejne (powyżej 5000) rozpoczęte 10 000 uczestników.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej określa wyposażenie patrolu ratowniczego. Osoby zajmujące się zabezpieczeniem medycznym powinny mieć środki łączności bezprzewodowej umożliwiające natychmiastową łączność z innymi osobami odpowiadającymi za bezpieczeństwo imprezy masowej oraz torbę ratunkową zawierającą co najmniej:
- rękawiczki jednorazowe,
- płyn do dezynfekcji rąk,
- opatrunki o różnych wymiarach,
- roztwór soli fizjologicznej 500 ml,
- rurki ustno-gardłowe i krtaniowe,
- nożyczki,
- folie izotermiczne,
- środek do dezynfekcji skóry,
- kołnierze szyjne,
- ssak ręczno-mechaniczny,
- worek samorozprężalny,
- worek plastikowy z zamknięciem (na odpady).
Ponadto, organizator imprezy masowej jest zobowiązany nie później niż 30 dni przed planowanym wydarzeniem powiadomić najbliżej położony (od miejsca imprezy) szpital posiadający SOR. Osoby odpowiadające za zabezpieczenie medyczne powinny mieć na czerwonych kamizelkach następujące napisy w białym kolorze: „RATOWNIK MEDYCZNY” albo „RATOWNIK”, „PIELĘGNIARKA” albo „MEDICAL STAFF”.
Jesteśmy w stanie obsłużyć każde wydarzenie!
Niezależnie, czy będzie to event kulturowy, rozrywkowy, czy związany ze sportami ekstremalnymi odbywający się w trudnych warunkach (na lądzie i na wodzie) – jesteśmy do Twojej dyspozycji!